Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Професійне свято нефролога

| Прокоментуй!

Нефролог – лікар-терапевт, який спеціалізується на проблемах нирок. У його компетенцію входить лікування таких хвороб, як гломерулонефрит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, полікістоз нирок, ниркова недостатність. Саме цей фахівець спостерігає пацієнтів після пересадки нирок.
Своє професійне свято «День нефролога» лікарі-нефрологи відзначають 27 березня. Нефрологія представляє галузь медицини, яка вивчає функції та хвороби нирок, діагностику хвороб нирки та їх лікування.
Перші кроки у становленні нефрології як науки відбулися ще на початку XIX століття і були пов’язані з ім’ям англійського лікаря Брайта. В окрему клінічну спеціальність нефрологія виділилася тільки в 60-ті роки ХХ століття.
Ще зовсім недавно розділи підручників, присвячені захворюванням нирок, займали лічені сторінки. Проте сьогодні нефрологія – один з розділів внутрішньої медицини, які розвиваються швидко і динамічно. Це обумовлено, з одного боку, зростанням кількості пацієнтів, які страждають на хронічні ураження нирок, більш частим і глибоким ураженням нирок у хворих на захворювання інших органів і систем, а з іншого – широким впровадженням у нефрологічну практику прижиттєвого морфологічного дослідження, використанням нових методів визначення функціонального стану нирок та візуалізації їх структури. Якщо ще 20 років назад нефрологічні захворювання складали 1% в структурі захворювань внутрішніх органів, то сьогодні майже кожний 10 пацієнт клініки внутрішньої медицини має ознаки ураження нирок.
На жаль, більшість ниркових захворювань є хронічними. У медичному середовищі говорять що лікарі-нефрологи «старіють разом зі своїми пацієнтами». Нирки – чутливий орган, якаий вражається при цукровому діабеті, алкоголізмі та банальній застуді. Тому професія нефролога об’єднує в собі масу суміжних лікарських дисциплін, що вимагає систематичного підвищення кваліфікації.

У цей день адміністрація лікарні приєднується до привітань на адресу  лікарів-нефрологів і бажає їм міцного здоров’я, успіхів у праці та щастя на особистому фронті!
З Днем нефролога!

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .