Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

20 березня – Всесвітній день здоров’я ротової порожнини

| Прокоментуй!

Чи знаєте Ви, що здоров’я ротової порожнини відображає здоров’я організму в цілому, а проблеми в роті можуть впливати на інші органи та системи?

Здоров’я порожнини рота є невід’ємною частиною загального здоров’я людини. Захворювання порожнини рота, такі як карієс, пародонтит (пародонтоз), є найбільш поширеними неінфекційними захворюваннями в світі, які зазвичай залишаються поза увагою. Згідно з оцінкою, що міститься в Глобальній базі даних ВООЗ з гігієни порожнини рота, зубним карієсом у всьому світі страждають 60-90% дітей шкільного віку та 98% дорослих. Захворювання зубів, без належного лікування, можуть призвести до їх втрати. Поширеність повної втрати зубів швидко збільшується в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. На даний час близько 30% населення світу у віці 65-74 років втрачає всі свої природні зуби.

Рішення про створення Всесвітнього дня здоров’я ротової порожнини було прийнято Всесвітньої стоматологічної федерацією (FDI) на щорічному Всесвітньому стоматологічному конгресі (AWDC), який відбувся в Дубаї в 2007 році. Дата, 12 вересня, була обрана на честь дня народження засновника FDI Чарльза Годона. Станом на 2013 рік, Всесвітній день здоров’я ротової порожнини став відзначатися 20 березня. Метою цього дня є підвищення обізнаності населення, щодо методів профілактики захворювань порожнини рота, стимулювання пацієнтів, соціальних спільнот та урядових організацій об’єднувати зусилля для зниження стоматологічної захворюваності.
Як поганий стан зубів і ясен може впливати на загальний стан здоров’я?

Як і в багатьох областях тіла, в роті живуть бактерії. Більшість з них нешкідливі. Зазвичай природні захисні сили організму і хороший догляд за порожниною рота (щоденне чищення щіткою і зубною ниткою) можуть тримати ці бактерії під контролем. Однак, без належної гігієни порожнини рота, бактерії досягають рівнів, які приводять до захворювань порожнини рота, таких як карієс і захворювання ясен. Крім цього, неправильне харчування, вживання деяких медикаментів знижують кількість слини. Слина змиває їжу і нейтралізує кислоти, вироблені бактеріями в ротовій порожнині, що допомагає захистити вас від мікробної інвазії, які можуть привести до хвороби.

Дослідження також показують, що бактерії ротової порожнини і запалення, пов’язане з періодонтитом (важка форма захворювання ясен) відіграють роль при деяких захворюваннях. Крім того, деякі захворювання, такі як діабет і ВІЛ / СНІД, можуть привести до зниження стійкості організму до інфекції, роблячи захворювання порожнини рота більш серйозними.

Які проблеми можуть бути спричинені поганою гігієною ротової порожнини?

  • Захворювання серцево-судинної системи. Бактерії зубного нальоту через тканини пародонту можуть потрапляти в кров’яне русло і викликати атеросклероз (затвердіння артерій) і як наслідок провокувати виникнення захворювань серцево-судинної системи.
  • Інсульт. Згідно з дослідженнями AAOSH (American Academy for Oral Systemic Health) погана гігієна ротової порожнини підвищує ризик виникнення інсульту.
  • Проблеми дихальної системи. Бактерії, які ростуть в порожнині рота можуть переміщатися в легені, викликаючи захворювання дихальних шляхів, такі як пневмонія – особливо у людей з хворобою ясен (Дослідження ААР, 15.03.2000).
  • Діабет. В людей, які страждають на діабет, захворювання ясен перебігають важче (особливо при неконтрольованому рівні цукру в крові). Захворювання ясен також можуть бути чинником розвитку діабету, навіть у здорових людей.
  • Рак. Паління та погана гігієна підвищують ризик виникнення ракових захворювань рота та горла.

Багато хворіб набагато легше попередити, тому рекомендуємо регулярно відвідувати лікаря-стоматолога для контрольного огляду і профілактики.

 

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .