17 вересня-Всесвітній день безпеки пацієнтів.
17.09.2021 опублікував lubny-cml | Прокоментуй!
Щороку 17 вересня відзначають Всесвітній день безпеки пацієнтів. Цьогоріч його темою стала безпека надання допомоги матерям і новонародженим. Гасло 2021 року — «Час вживати термінових заходів із забезпечення безпечних і гідних пологів!».
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більшість життів матерів і дітей можна врятувати за умови надання безпечної та якісної допомоги кваліфікованими медичними працівниками, які працюють у сприятливих умовах.
Охорона материнства також залежить від таких питань, як гендерна рівність і насильство, тому події, пережиті жінками під час пологів, можуть або розширити їхні права та можливості, або зашкодити й завдати емоційних травм. ВООЗ підкреслює, що шанобливе надання допомоги має велике значення — зокрема, є неабиякий зв’язок між повагою до жінки й безпекою наданої їй медичної допомоги.
ВООЗ наголошує, що в організації безпечної системи охорони здоров’я можуть брати участь не лише ті, хто формує державну політику, а й лікарі, пацієнти та їхні родичі.
ВООЗ радить усім зацікавленим сторонам активізувати зусилля, направлені на надання ненасильницької медичної допомоги: Читати далі →
Починаючи з 2015 року за ініціативою Всесвітньої Асоціації донорів кісткового мозку (World Marrow Donor Association), яка об’єднує понад 28 мільйонів донорів гемопоетичних стовбурових клітин (ГСК) з 52 країн світу, відзначається Всесвітній день донора кісткового мозку (WMDD).



Діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш сприйнятливі до вірусних інфекцій та частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання. Якщо дитина вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень і навіть має додаткові щеплення, вона
Уніфікований клінічний протокол «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку» підсумовує найпоширеніші стани, на які найчастіше хворіють діти до 5 років. Документ розроблений на виконання Стратегії людського розвитку та пріоритетів програми президента «Здорова Україна».
16 вересня на базі Центру вакцинації в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся брифінг фахівців Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА та Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Тема – ситуація з вакцинації населення Полтавщини від COVID-19 і нові карантинні норми в країні.