Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

26 квітня весь світ вшановує – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, День Пам’яті Чорнобильської трагедії.

| Прокоментуй!

ШАНУЄМО, ПАМ’ЯТАЄМО!

Летять року, ніби журавлі над Сулою. Знову розпускаються листя на деревах, на крутих схилах р. Сули розцвітають сади, радісно щебечуть птахи, а тепле сонячне проміння лагідно зігріває землю мальовничого міста Лубни, особливо воно чарівне навесні і влітку. В наше життя прийшла іще одна весна, іще один чарівний квітень.

Тридцять п’ятий….. Квітень 1986 року пора надій  і чекань, час юності і любові, а є тільки біль, сум і спустошеність. Чорнобиль – це трагедія, Чорнобиль – це життя і смерть.

Трапилось лихо, Батьківщина покликала на допомогу. Лубни – Чорнобиль. Тоді одним з перших на боротьбу з розбурханим ядерним монстром в Чорнобильську зону вступили 50 працівників закладів охорони здоров’я, а всього близько трьох тисяч наших земляків лубенців.
Плаче мати за сином, плаче дружина за чоловіком, син чи донька – за батьком…..Ідуть у інший світ, де немає зла, образ, лицемірства, туди, де панують духовна благодать, спокій, мир ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС. Ми схиляємо голови перед пам’яттю Чорнобильців закладів охорони здоров’я Лубенщини, нажаль, багатьох з них уже немає серед нас. Уві вони – герої, які ціною власного здоров’я, а часто і життя врятували життя мільйонам.

В Лубнах встановлено пам’ятний знак ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, який став місцем традиційного старту легкоатлетичного пробігу пам’яті, і проводиться не один десяток років нашому краї. Започаткований цей захід самими  ліквідаторами, які брали у ньому безпосередню участь. Маршрут пролягає до Алеї пам’яті на Зажур-горі, поблизу Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, де щороку висаджують берізки у пам’ять про своїх померлих товаришів, які передчасно ідуть з життя через нещадно підірване здоров’я. З кожним роком все більшає  і більшає білокорих красунь берізок на Алеї пам’яті.
Здається, було все це лише вчора, а вже минуло 35 років. І саме ви, ті хто вступив у боротьбу з атомними монстром, сьогодні заслуговуєте на загальну повагу і шану. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи.
Пам’ять про цю трагедію збережеться навіки, бо ми не маємо права забувати про тих, хто в ті буремні  дні зробив все можливе і неможливе, щоб захистити людей від лиха, ім’я якому – радіаційна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції.

Адміністрація, профспілка КП «ЛЛІЛ» ЛМР, Лубенська РО профспілки ПОЗУ з нагоди 35-ї річниці аварії на ЧАЕС бажають вам міцного здоров’я, оптимізму, гармонії, світла й любові, не пасувати перед життєвими труднощами, бути стійкими у щоденній боротьбі за життя. Хай у ваших оселях буде мир, злагода, достаток. Щоб у вашому домі всього було доволі і розквітало щастя в сімейному колі. Весняного настрою вам на всі пори року, насолоджуйтеся кожною хвилиною свого життя – з роси й води на многії літа.

Ми пам’ятаємо про Ваш подвиг і будемо пам’ятати завжди!

 Раїса Сапа – інструктор із с/о роботи КП «ЛЛІЛ» ЛМР

 

 

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .