Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Пам’ятка «Обережно, аміак!»

| Прокоментуй!

Аміак (NHa) - безбарвний газ із різким запахом нашатирного спирту. Твердіє при температурі -78°С, вдвічі легший за повітря, розчиняється у воді, ефірі та інших органічних розчинах. 10% розчин аміаку – це нашатирний спирт який широко використовується у медицині та побуті. 18-20% розчин аміаку – це аміачна вода, яка використовується як добрива. Аміак використовують при виробництві азотної кислоти, мінеральних добрив, світлокопіювальних елементів на основі діазосполук, а також при фарбуванні тканин і срібленні дзеркал. Рідкий аміак застосовується у холодильних установках. При виході в атмосферу із несправних місткостей димить.

Дія на організм людини: аміак викликає пошкодження органів дихання, очей, слизових оболонок та шкіри. Людина скаржиться на свербіж та почервоніння, опіки шкіри, різі в очах та сльозотечу, ядуху, сильний кашель. У випадку попадання рідкого аміаку і його розчинів на шкіру можливе обмороження. При високих концентраціях парів аміаку – судоми. Смерть настає частіше – через декілька годин або після отруєння від набряку легень і гортані.

При появі запаху аміаку або почувши сигнал «Увага всім» та інформаційне повідомлення, про виникнення небезпеки при аварії на виробництві в якому використовується аміак:

Негайно одягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри (ватно-марлеві пов’язки, змочені водою (краще розчином 5% оцтової або лимонної кислоти, протигази з відповідною коробкою чи респіратори (за наявності).

З’ясуйте напрямок виходу із зони зараження.

Допоможіть дітям, інвалідам, пристарілим в їх підготовці до захисту і евакуації.

Візьміть з собою найпростіші засоби захисту шкіри (плащі, накидки).

Виходьте із району аварії перпендикулярно напрямку руху вітру.

Попередьте про евакуацію сусідів.

Покидаючи квартиру (будинок), вимкніть водопровід, газові і електроприлади, візьміть документи та гроші, особисті ліки, їжу та воду.

Якщо неможливо покинути квартиру (будинок), негайно проведіть герметизацію квартири (заклейте вікна, вентиляційні отвори, щілини у дверях) та одягніть засоби індивідуального захисту: ватно-марлеві пов’язки, змочені водою (краще розчином 5% оцтової або лимонної кислоти, протигази з відповідною коробкою чи респіратори (за наявності).

Залишайтесь у приміщенні до сигналів цивільного захисту про відсутність загрози життю.

Ознаки отруєння:

- сильний кашель та задуха;
- різь в очах;
- порушення частоти пульсу;
- почервоніння шкіри;
- подразливість на слизові оболонки та шкіряний покрив.

Дії при отруєнні аміаком:

- винесіть постраждалого на свіже повітря;
- шкіру, слизові та очі промити водою або 2 % -им розчином борної кислоти не менш ніж 15 хвилин;
- в очі закапайте по дві-три краплі 30-процентного альбуциду;
- в ніс – оливкову олію.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!

Своєчасна та правильно надана перша медична допомога врятує життя потерпілому від аміаку.

Паніка тільки ускладнює обставини і може призвести до людських жертв та травматизму.

При підозрі на ураження не допускайте ніяких фізичних навантажень, пийте якомога більше теплого молока, чаю і обов’язково зверніться до лікаря.

Лубенська міська рада

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .