Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

29 вересня-Міжнародний день глухих

| Прокоментуй!

Близько 650 млн людей страждають різними порушеннями слуху

На честь створення Всесвітньої федерації глухонімих (World Federation of the Deaf, WFD) у 1951 році було засновано цей День. Уточнимо, що він завершує останній повний тиждень вересня, який відзначається як Міжнародний тиждень глухих (International Week of the Deaf). Головна мета дати – підвищення поінформованості міжнародного співтовариства про проблеми, з якими постійно стикаються глухі люди. Адже, як свідчить статистика, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених пороків.
Всього на планеті близько 2500 мов, але при цьому існує й ще одна форма спілкування. Так, останнім часом все більше людей цікавиться мовою погляду й жестів. Всесвітня федерація глухих (ВФГ), яка на сьогоднішній день об’єднує 132 національні організації всіх п’яти континентів, в 1950-і роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, у тому числі і спортивних, розробила Жестуно — систему жестів.  Крім того в 1760 році абатом де Л’Эпе (Charles-Michel de l’Épée) створено першу школу у Франції — Паризький інститут глухих (Institut National de Jeunes Sourds de Paris). Як відомо, він був автором мімічного методу і прихильником мови жестів.
За даними ВООЗ, зараз близько 650 мільйонів чоловік страждають різними порушеннями слуху. А це кожен дев’ятий житель планети, з них більше половини страждають від повної втрати слуху.
Якщо вірити статистиці, в Україні на даний момент проживає близько 1,5 мільйона громадян, які страждають різними порушеннями слуху. Десята частина з них (150 тисяч чоловік) потребують допомоги перекладачів. Однак, таких фахівців на всю країну налічується трохи більше трьохсот.
Не вірте в той міф, що глухі замкнуті й нетовариські. Десятки чудових особистостей були глухими. П’єр де Ронсар – поет епохи Відродження, якого називали «принцом французьких поетів», був прекрасним фехтувальником і танцівником. В історію ввійшла його чудова фраза «З поганим слухом у палаці робити нічого». Гюго – автор «Собору Паризької Богоматері». Бетховен – видатний композитор. Антоніо Станьолі – один з італійських художників. Ясен – французький скульптор. Жан Жак Руссо – письменник.

 

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .