Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

170 років від дня народження полтавського хірурга-новатора

| Прокоментуй!

У вівторок, 25 грудня, минає 170 років від дня народження полтавського хірурга-новатора Овксентія Трохимовича Богаєвського (1848–1930). Закінчив Полтавську гімназію, університет св. Володимира у Києві (1874). Працював земським лікарем, керівник Кременчуцької земської лікарні, де 1904р. організував і очолив фельдшерсько-акушерську школу. Був ініціатором відкриття жіночої гімназії в Кременчуці. 1913р. змушений був піти з посади старшого лікаря Кременчуцької земської лікарні, але до кінця життя залишався там хірургом-консультантом. 1885р. вперше в Україні виконав вдалу гастростомію при раку стравоходу, 1888р. виконав резекцію шлунка. Одним із перших виконав операцію Талька при черевній водянці. Вивчав захворювання підшлункової залози, опрацьовував проблеми воєнно-польової хірургії. Сприяв розвиткові хірургії на периферії, створив школу земських лікарів. В його лікарню прагнули потрапити на вдосконалення лікарі й студенти. Голова Товариства кременчуцькиїх лікарів (1888–1905).Опублікував понад 80 наукових праць.

О. Богаєвський чимало поїздив по світу. Він вивчає організацію медико-санітарної служби в Москві, Санкт-Петербурзі, Берліні, Парижі, Відні, бере участь в з’їздах, конференціях, що проводяться в найкращих клініках світу. Він обирався членом кількох міжнародних лікарських об’єднань, був делегатом майже всіх Пироговських з’їздів Був членом міжнародних медичних конгресів у Берліні, Москві, Парижі.

У 1911 Київський університет присвоїв Богаєвському науковий ступінь доктора медицини без захисту дисертації. У 1913 році Богаєвський залишив роботу і у 65-річному віці стає консультантом своєї та єврейської міської лікарні. Працював до самої смерті, 5 грудня 1930 року.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .