Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Нормативна база

Тема: «Порядок нострифікації диплому, підтвердження сертифікату лікаря-спеціаліста та посвідчення про підтвердження\присвоєння лікаря-спеціаліста, отриманих на території України»

Від початку воєнної агресії рф проти України до МОЗ звертаються медичні працівники, які на період війни вимушені покинути Україну та планують тимчасово працевлаштуватися на работу за спеціальністю в інших країнах, з приводу механізму підтвердження диплому, сертифікату лікаря-спеціаліста або посвідчення про присвоєння\підтвердження кваліфікаційної категорії.

У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України інформує, що проведення перевірки автентичності дипломів про освіту належить до компетенції Міністерства освіти і науки України.

Водночас верифікація документів, що підтверджують професійну кваліфікацію медичних і фармацевтичних працівників, які у період воєнного стану виїхали з України за кордон та бажають тимчасово працевлаштуватися за фахом, знаходиться у виключній компетенції МОЗ.

Звертаємо увагу, що МОЗ не уповноважувало жодну організацію, у тому числі громадські організації чи професійні асоціації, на здійснення діяльності щодо верифікації професійного статусу медичних та фармацевтичних працівників.

  1. Як  підтвердити диплом.

Підтвердити диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста (зробити апостиль), який отримано в закладах вищої освіти України Ви можете виключно в Міністерстві освіти і науки України. Повноваження на проставлення апостилю надані МОН на підставі Постанови КМУ №61 від 18.01.2003 року.

МОН засвідчує апостилем офіційні документи про освіту, що видані закладами освіти, державними органами, підприємствами, установами і організаціями. Офіційними документами про освіту вважаються документи про освіту (наукові ступені), видані за формою (зразком), встановлені в Україні на дату їхньої видачі відповідними нормативно-правовими актами; а також адміністративні документи: архівні довідки, навчальні плани, довідки, що видаються закладами освіти, державними органами, підприємствами, установами і організаціями та стосуються сфери освіти і науки. Такими документами, зокрема, є атестати, дипломи і додатки до них, довідки і навчальні планиї і деякі інші. З метою проставлення апостилю треба звернутись до Інформаційно-іміджевого центру МОН України, який проставляє апостиль на будь-які документи, отримані в Україні, що стосуються сфери освіти і науки.

 Перелік документів, які треба апостилювати саме у вашому випадку може вказати або посольство країни перебування, або навчальний заклад, де ви плануєте навчатися, або інша установа, що вас працевлаштовує.

Інформацію про роботу інформаційно-іміджевого центру МОН України ви можете знайти за посиланням: https://apostille.in.ua/ua/

  1. Як підтвердити посвідчення  лікаря спеціаліста:

З метою проведення верифікації документів, що підтверджують поточний професійний статус медичного або фармацевтичного працівника (зокрема, для підтвердження посвідчення про присвоєння\підтвердження категорії лікаря-спеціаліста), необхідно надіслати відповідний запит до МОЗ. У відповідь на електронну адресу запитувача буде надіслано перелік документів, які необхідно надати для проведення процедури верифікації професійного статусу.

Структурним підрозділом МОЗ, в сфері компетенції якого знаходиться зазначене питання, є Директорат медичних кадрів, освіти і науки.

 Адреса для листування: medosvita2020@gmail.com

**************************************************************************************************************************

Керівникам підприємств

У зв’язку із введенням Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про затвердження воєнного стану в України» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ та Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/203 «Про введення воєнного стану в Україні» правового режиму воєнного стану на території України, з метою безперебійного забезпечення громадян України лікарськими засобами на час оголошення воєнного стану, МОЗ України повідомляє, оптово-відпускні ціни на лікарські засоби залишаються на рівні, що були задекларовані станом на 23.02.2022 в редакції наказу МОЗ України від 17.02.2022 № 319 “Про декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 15 лютого 2022 року та внесення їх до реєстру та внесення змін до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби» (https://moz.gov.ua/reestr-optovo-vidpusknih-cin-na-likarski-zasobi).

Звертаємося з проханням врахувати в роботі та забезпечити стабільну цінову політику в Україні в умовах воєнного стану.

Перший заступник міністра Олександр Комаріда

**************************************************************************************************************************
 
Конституція України – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text” title=”Конституція України”

ЗУ “Про доступ до публічної інформації” – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2939-17#Text” target=”_blank”
ЗУ “Про звернення громадян” – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%D1%80#Text” target=”_blank”
ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих  актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення” -https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3207-17#Text” target=”_blank”

Основи законодавства України про охорону здоров’я - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-12#Text”

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .