Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Діяльність

Урочистості до Дня медичного працівника

14 червня напередодні Дня медичного працівника, який цього року припадає на 17 червня, у приміщенні кінотеатру «Київська Русь» зібралися представники медичної галузі Лубенщини.

У цей день відбулося спільне свято, яке зібрало медичних працівників міста, об’єднаної територіальної громади Засульської сільської ради та закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування.
Відмітити важливість професії, відповідальність, відданість справі та привітати присутніх зі святом завітали міський голова Олександр Грицаєнко, голова районної державної адміністрації Тетяна Качаненко, голова ОТГ Засульської сільської ради Сергій Бондаренко.
Також на заході були присутні представники всіх трьох ланок медико-санітарної допомоги. Первинний рівень представив головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Засульської сільської ради Володимир Богатиренко. Головний лікар комунальної Лубенської центральної міської лікарні Сергій Наталенко представляв другий рівень і ознайомив присутніх зі структурною організацією рівнів надання медичної допомоги. А від третього витупив головний лікар Лубенського обласного госпіталю ветеранів війни Олександр Бондаренко.


З нагоди свята за сумлінну працю, високу професійну майстерність та відданість справі охорони здоров’я понад 60 працівників медичних закладів були нагороджені грамотами та подяками.

До щирих вітань на адресу медичних працівників долучились творчі колективи та виконавці Лубенщини, серед яких були і талановиті представники галузі охорони здоров’я.
Свято до Дня медичного працівника черговий раз вшанувало людей, які обрали для себе нелегкий і відповідальний шлях, найвищою нагородою на якому є врятовані людські життя та щирі слова вдячності.

 

Засідання Госпітальної Ради Західного госпітального округу

12 червня на базі Лубенської КЦМЛ відбулося засідання Госпітальної Ради Західного госпітального округу.

На засіданні були присутні Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації, начальник відділу медичної допомоги матерям та дітям ДОЗ Полтавської області І. Пирогов, міський голова Олександр Грицаєнко. Очолив проведення засідання голова Госпітальної ради Михайло Виноград.
Відповідно до порядку денного, були розглянуті питання про організацію медичної допомоги дитячому населенню Чорнухинського району, про затвердження Положення Західного госпітального округу Полтавської області. Участь в обговоренні питань медицини взяли члени Госпітальної Ради м. Лубни та 7 районів Західного госпітального округу. Виступили головні лікарі згаданих районів з планами реформування закладів охорони здоров’я на їх території.
Підсумком роботи ради стало створення робочої групи Західного госпітального окуругу Полтавської області для вивчення можливостей переспективи розвитку закладів Охорони здоров’я округу та затверджено графік роботи.

 

І місце на ХІІ фестивалі мистецтв “ДУШІ КРИНИЦЯ”

Вже 12 років поспіль до мальовничої Диканьки з’їжджаються медики  з усіх куточків Полтавщини,  щоб прийняти участь в яскравому святі художньої самодіяльності – обласному фестивалі мистецтв «Душі криниця» серед медичних закладів  Полтавської області, який кожного року організовує  та проводить Полтавська обласна організація  профспілки працівників охорони здоров’я України.


Так і цього року 19 травня колектив Лубенської КЦМЛ, продемонструвавши свої таланти, втретє поспіль посів І місце у конкурсній програмі фестивалю та довів, що лубенські медики талановиті не лише у лікуванні людського тіла. Вони щиро дарують задоволення нашій душі.


Програма конкурсу передбачала виступи у вокальному, хореографічному, хоровому, музичному, театральному та розмовному жанрах. Тож колектив нашої лікарні, окрім першого місця, завоював ще не одну відзнаку. Він був нагороджений дипломами першого ступеню у театральному та музичному жанрах. Аматорський колектив “Золота перлина” (художній керівник Володимир Котюх) отримав диплом другого ступеню у хоровому жанрі.


Тож бажаємо нашим талановитим медикам натхнення, творчої наснаги та численних перемог у майбутньому!

КОНКУРС МАЛЮНКІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Наприкінці квітня Україна відзначає Всесвітній день охорони праці. Не залишилась осторонь і Лубенська КЦМЛ.

У рамках проведеного лікарнею ТИЖНЕВИКА З ОХОРОНИ ПРАЦІ відбувся конкурс дитячого малюнка. За його результатами було відзначене дитяче відділення Лубенської КЦМЛ за змістовне наповнення та технічне виконання малюнків.

IMG_20180508_081626 IMG_20180508_081930_1

 

СПАЛАХ КОРУ В УКРАЇНІ

СЕМІНАР «СПАЛАХ КОРУ В УКРАЇНІ»
В Україні, зокрема в Полтавській області та Лубнах, збільшується кількість хворих на кір. У зв’язку з цією тривожною ситуацією в приміщенні Лубенської поліклініки для дорослих був проведений семінар на тему «Спалах кору в Україні».

Даний захід зібрав працівників Лубенської КЦМЛ, стоматологічної поліклініки, ПМСД та станції екстреної швидкої медичної допомоги. Випадки захворювання на кір може зустріти кожен з них у своїй повсякденній практиці. Тому саме для них тема семінару була актуальною і необхідною для щоденної роботи.
Семінар відкрила головна медична сестра Лубенської КЦМЛ Ірина Спіліоті. З симптомами хвороби, методами лікування, перевагами вакцинації та засобами профілактики присутніх ознайомили кваліфіковані спеціалісти. Людмила Міщенко, завідувач інфекційним відділом Лубенської КЦМЛ, детально висвітлила проблему спалаху кору в нашій країні, поділилась свої багаторічним досвідом боротьби з цією підступною хворобою. Продовжила доповідь Ірина Давиденко, лікар-епідеміолог Лубенського МВП ЛД ДУ «ПОЛЦ МОЗ У».

Присутні мали змогу отримати відповіді на питання, що їх цікавили, та обговорити найгостріші моменти епідеміологічної ситуації.
Тож ділимось з вами інформацією про те, як не захворіти на кір, як впізнати симптоми хвороби та вилікуватись від неї.
Кір – хвороба вірусного походження. Інкубаційний період триває 9-11 днів, може продовжуватись до 17-21 дня. Джерелом інфекції є хворі на кір у перші три дні висипань. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.
Періоди перебігу хвороби:
І – катаральний. Характеризується підвищенням температури до 38 – 39° С. З’являється сухий кашель, нежить, кон’юнктивіт, світлобоязнь, набряк повік. У ротовій порожнині на слизовій оболонці з’являються рожеві плями з білуватими цятками в центрі, що є специфічною ознакою кору.
ІІ – висипання. На 4-7 день знову піднімається температура до 39-40°С, з’являється висипка за вухами, на щоках, шиї, грудях, верхній частині спини (поетапно). Далі висип поширюється на сідниці та кінцівки.
ІІІ – пігментація. Висипка зберігається 5-6 днів, потім перетворюється на бурі плями у такій самій послідовності, в якій з ‘явилась. Ці плями утримуються до 3 тижнів.
У людей, які перехворіли на кір, виробляється імунітет проти нього на все життя.
Початкові симптоми кору легко прийняти за ознаки ГРВІ. Тож самолікуванням займатися не слід. Якщо Ви або Ваші близькі захворіли, негайно викликайте лікаря. Лікування здійснюється за його призначенням.
Хворі з середнім та тяжким перебігом кору підлягають обов’язковій госпіталізації в інфекційний стаціонар. Якщо лікування проводиться вдома, хворому слід забезпечити постільний режим, при можливості ізолювати в окрему, добре провітрювану кімнату, давати багато пити, харчовий раціон збагатити вітамінами, зокрема вітамінами А і С.
У період підвищеної захворюваності на кір рекомендується:
• уникати великого скупчення людей;
• при перших проявах «застудного» захворювання (нежить, кашель, слабкість, кон’юнктивіт) звертатись до лікаря;
• обмежити контакти;
• дотримуватись «культури» кашлю (чхання), користуватись серветками;
• часто мити руки з милом.
Єдиним заходом попередження кору є вакцинація, яку проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років. При відсутності вакцинації рекомендовано провести щеплення моно-вакциною від кору у будь-якому віці до 30 років. Для екстреної профілактики у вогнищі вводять вакцину проти кору до 3-го дня від моменту контакту з хворим на кір, або коревий імуноглобулін до 6-го дня від моменту контакту з хворим на кір.

 

ПІДСУМКОВА МЕДИЧНА РАДА

26 квітня на базі Лубенської КЦМЛ відбулася підсумкова медична рада за підсумками роботи за І квартал 2018 року, на яку були запрошені головні лікарі ЛПЗ міста, завідувачі амбулаторій ЗПМС міста, КНП «Центру ПМСД Засульської сільської ради», КНП «Лубенського районного центру ПМСД», старші медичні сестри, голови профорганізацій.
На засіданні були заслухані питання за результатами роботи по наданню амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню міста та району, по наданню допомоги дітям та матерям, по аналізу захворюваності з тимчасовою втратою працездатності та по аналізу використання ліжкового фонду.
Робота медичної ради була розпочата з вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Головний лікар Сергій Наталенко зачитав імена ліквідаторів аварії, які вже пішли з життя. Їхню пам’ять було вшановано хвилиною мовчання.

На медичну раду були запрошені медичні працівники – учасники ліквідації наслідків аварії, які працюють у всіх лікувально-профілактичних закладах міста. Їхній благородний вчинок назавжди вписаний в історію нашої країни. Всі вони були нагороджені Подяками та матеріальним заохоченням за сприяння Лубенської районної організації профспілки медичних працівників.

 

На даху Лубенської поліклініки для дорослих проведені монтажні роботи по встановленню геліосистеми для підігріву води на всі 7 поверхів приміщення. Була змонтована установка з 40 сонячних пласких колекторів, безпосередньо з яких складається геліополе, що перетворює сонячну енергію в теплову. Вона передається в котельний вузол і далі розподіляється вже туди, куди необхідно. Протягом світлового дня це геліополе здатне генерувати стільки тепла, що його буде достатньо, щоб весною, влітку та восени забезпечити нагрівання води у лікарні. Ця система на даний момент є третьою за величиною та потужністю в Україні.

Реалізовує проект встановлення геліосистеми для підігріву води у Лубенській центральній міській лікарні ПАТ «Дніпрополімермаш». Це спільний проект міста із Регіональним екологічним центром. Фінансується 50 на 50 з міського бюджету та з уряду Норвегії. Зараз тривають роботи з реконструкції існуючої системи. Місто реалізовує цей проект, щоб економніше підігрівати воду в басейні в неопалювальний період. Це необхідно для того, щоб діти, які приходять купатися в басейні, та пацієнти лікарні могли користуватися басейном протягом не лише взимку.

За словами провідного інженера ПАТ «Дніпрополімермаш», ця система працює повністю в автоматичному режимі. Обслуговування має відбуватися, буквально, раз на рік. Зміни торкнулися усієї системи водозабезпечення. ПАТ «Дніпрополімермаш» провела ще й реконструкцію всіх стояків гарячої води у приміщенні, змінила умивальники, сифони, змішувачі. Загалом, оновлення торкнулося 44-х точок. Змінили фахівці і весь трубопровід, встановивши поліпропіленовий замість металічного.

Після відпрацювання цього об’єкту, сонячні колектори планують встановити і на дитячій лікарні.

Відкриття рентген-кабінету

Нещодавно у приміщенні Комунальної Лубенської центральної міської лікарні було відкрито рентген-кабінет, якого дуже чекали як медики, так і пацієнти. Обладнання, а це сучасний цифровий рентген-апарат, був придбаний за кошти міського бюджету. Також з міського бюджету профінансували ремонт приміщення, в якому він встановлений.

Встановлений рентген апарат з цифровою обробкою зображення, що дозволяє використовувати його як на плівку, так і в цифровому варіанті. У кабінеті здійснюється контроль температури повітря, надійно захищені від опромінення кабінети, де знаходиться лаборант, сусідні приміщенні. Провели також навчання фахівців, які працюватимуть на апараті.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .