Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

МОЗ пояснив медичним закладам і аптекам, як підготуватися до відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів за е-рецептом.

| Прокоментуй!

Напередодні запуску електронного рецепта на наркотичні та психотропні препарати відбулася зустріч команди впровадження з представниками медичних та аптечних закладів.

Заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич спільно з експертами Міністерства охорони здоровʼя, ДП «Електронне здоровʼя» та Національної служби здоровʼя розповіли про необхідні кроки підготовки і відповіли на найбільш поширені питання щодо виписування та відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів за електронним рецептом.

Нагадаємо, що з листопада 2022 року в Україні електронний рецепт пошириться на групу наркотичних (психотропних) лікарських засобів. Таким чином, електронний рецепт прийде на заміну спеціальним паперовим рецептурним бланкам рожевого кольору, що використовуються зараз для призначення цієї групи ліків.

Запуск електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбуватиметься в межах перехідного періоду.

Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами.

Задля відпуску наркотичних лікарських засобів за е-рецептом всі аптечні заклади, які мають відповідні ліцензії, повинні якомога швидше підготуватися та зареєструватися в електронній системі охорони здоровʼя до 01 листопада 2022 р. 

Водночас нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Ліцензійних умов щодо господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі й імпорту лікарських засобів, які передбачають підключення усіх аптек до електронної системи охорони здоровʼя. Ця вимога стане обовʼязковою для всіх субʼєктів господарювання з 1 квітня 2023 року.

МОЗ України

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .