Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ ПРОВОДИТИМУТЬ ЛАЗЕРНЕ ДРОБЛЕННЯ ВЕЛИКИХ КАМЕНІВ У НИРКАХ.

| Прокоментуй!

На початку 2022 року до Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського прибуло унікальне обладнання: апарат для контактної літотрипсії, електронно-оптичний перетворювач операційних втручань та операційний рентгенопрозорий стіл. Закупили його за кошти обласного бюджету (10,7 мільйона гривень).

«У комплексі цю апаратуру ізраїльського виробництва використовуватимуть в операційній урологічного центру, щоб дробити у нирках камені від 2 см і більші, – розповів т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін. – Раніше такої потужної урологічної апаратури на Полтавщині не було. Нею можуть скористатися всі жителі області».

Заввідділом Центру урології ПОКЛ імені Скліфосовського Анатолій Філоненко розповів, що наявне обладнання допомагало лікарям дробити лише невеликі камінці – до 1,5 см.

«Новий лазер також дає змогу видаляти папіломи сечового міхура, уретри, проводити енуклеацію аденоми простати, – розповів Анатолій Філоненко. – За рік ми проводили до 300 подібних операцій, з появою нового обладнання їх може стати більше».

Лікування буде безкоштовне для жителів області, витратні матеріали купуватимуть за кошти обласного бюджету.

Полтавська ОДА

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .