Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

1–7 серпня – Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.

| Прокоментуй!

«Грудне вигодовування – це спосіб щоденного обміну любов’ю з дитиною.
Це найкращий старт життя людини».

Щорічно з 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, одночасно буде проведено і Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції — годування дітей грудьми.

В 2021 році гасло Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування звучить так: «Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність».

В Україні підтримка грудного вигодовування була започаткована у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».
З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України, де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».
Ключові компоненти Розширеної Ініціативи ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» із запровадженням підходів, доброзичливих до дитини, матері і всієї родини – є невід’ємною частиною правої та політичної бази України у сфері охорони материнства і дитинства.
У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі Сталого Розвитку, які діятимуть в період з 2015 по 2030 рік і нараховують 17 глобальних цілей задля подолання бідності, викорінення нерівності та несправедливості. З 2016 року WABA започаткувала 15-річний план по здійсненню цілей сталого розвитку шляхом пов’язування кожної з таких цілей з грудним вигодовуванням.
Метою Всесвітнього Тижня – 2021 є акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодовування та популяризація здорового способу життя.

Переваги грудного вигодовування:

1. Грудне молоко дешевше, ніж суміші, та ідеальна їжа для немовляти (натуральна, стерильна, тепла, легко засвоюється).
2. Забезпечує тісний психоемоційний зв’язок матері та дитини.
3. Зміцнює імунітет дитини.
4. Допомагає гармонійному та розумовому розвитку дитини.
5. Охороняє здоров’я матері.
6. Запобігає небажаній вагітності.

Грудне вигодовування – це ключовий елемент, який  обумовлює благополучний початок життя, рівність, розвиток, закладає основи здоров’я та розумових здібностей, є важливою складовою турботи про світ, в якому ми всі живемо.

Єдиний природній шлях захисту, що сформований тисячами років еволюцій, – материнське молоко!

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .