Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

165 років від дня народження Зігмунда Фрейда – (1856-1939)

| Прокоментуй!

«Єдина людина, з якою ви повинні
порівнювати себе – це ви в минулому.
І єдина людина, краще якої ви повинні бути – це ви зараз»
Зигмунд Фрейд

Зигмунд Фрейд, також Зигмунд Фройд, повне ім’я Сигізмунд Шломо Фрейд— австрійський психолог, психіатр і невролог, доктор медицини, професор, володар премії Гете, почесний член Американської психоаналітичної асоціації,  Французького психоаналітичного товариства, і Британського психологічного товариства, основоположник психоаналізу. Він неабияк вплинув на такі галузі як – психологія, антропологія, соціологія, медицина, мистецтво та література XX століття. Фрейд розвинув методику вільних асоціацій та тлумачення сновидінь, яку було покладено в основу психоаналізу, і сформулював концепцію структури психіки.

Особистість Зигмунда Фрейда була й залишається постаттю епохи. З його іменем  пов’язана  поява одного з основних напрямів сучасної психології, психоаналізу, який свою чергу дав початок індивідуальній психології, гуманістичному психоаналізу, аналітичній   психології та іншим, поява нової сфери знання в психологічній науці – сексуальність, як детермінанту порушень психіки і неврозів.

Важливо зазначити, що з часом інтерес до робіт австрійського вченого не слабшає. А інтерес дойого особистості, що з’явився після Другої світової війни лише зростає. Історія знає безліч прикладів, коли через роки неодноразово переглядаються погляди мислителів минулого  з урахуванням їхніх наукових робіт народжуються  нові, актуальні, потрібні своєму часу ідеї, теорії, методи. Ймовірно, що теж може бутиі із роботами по психології Зигмунда Фрейда.

На честь психолога названо астероїд 4342 Фрейд.

В світі існує три музеї Зигмунда Фрейда: у Відні, де він працював, у Лондоні, де він провів останній рік свого життя, та в Пржиборі (Чехія) — у будинку, де він народився.

Погляд Фрейда на людську природу був новаторським для того часу, а впродовж його життя вислови автора не переставали викликати активну реакцію у науковому співтоваристві. Інтерес  до наукових досліджень вченого не гасне і донині.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .