Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

7 квітня – Всесвітній день здоров’я

| Прокоментуй!

«Суспільство лише тоді знаходиться в квітучому стані, коли всі його члени здорові, тобто, коли народ розвинений фізично і морально»

Ф. Мерінг

Кожен рік у країнах, що входять у Всесвітню організацію охорони здоров’я, 7 квітня відзначається День здоров’я.

День здоров’я — одна з тих глобальних кампаній, яка дозволяє спільно вирішувати складні задачі і проблеми у сфері життєдіяльності і охорони здоров’я. При підтримці ВООЗ створюються партнерські зв’язки між організаціями різних країн світу. З їх допомогою створюються спільні проекти та науково-дослідні центри, що займаються розробками новітніх ліків та медичного обладнання.

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я.

Всесвітній день здоров’я покликаний привертати увагу влади до основних проблем, пов’язаних зі здоров’ям населення. Його головною метою є підвищення обізнаності громадян та представників окремих спільнот про небезпеку різних захворювань, які вважаються найбільш поширеними.

Інформація про переносчиках інфекцій і трансмісивних хвороб допомагає не тільки скоротити ступінь їх поширення, але і попередити можливість зараження. День здоров’я — загальне свято не тільки працівників медицини та системи охорони здоров’я, але і всіх людей, які дотримуються засад здорового способу життя. Всіх тих, хто піклується про своє здоров’я, благополуччя своїх близьких і друзів. Свято відзначають усі небайдужі люди, для яких біди і хвороби інших не менш важливі, ніж їх особисті. Саме тому подію відзначають працівники охорони здоров’я, медицини та волонтери, які надають посильну допомогу всім нужденним.

Свято покликане привернути суспільну увагу до актуальної проблеми сучасності — здоров’ю. Незважаючи на те, що він не є офіційним вихідним днем, в усьому світі будуть проходити різні заходи, присвячені пропаганді здорового способу життя. Кожен рік кампанія проходить під певним девізом, який розкриватиме одну з найбільш нагальних проблем.

У святковий день у всіх медичних установах проводяться публічні лекції та інші просвітницькі заходи. За ініціативою Міністерства охорони Здоров’я влаштовуються «Уроки здоров’я» і благодійні акції. За участю медичних працівників та волонтерів проходять відкриті лекції, темами яких є: питання медичного обслуговування, методи захисту від захворювань, профілактичні бесіди та ін.

Засоби масової інформації також не залишаються осторонь: по тб і радіо йдуть різні передачі з участю медпрацівників та акторів. По телебаченню транслюють тематичні програми та документальні фільми, а зірки шоу-бізнесу записують і демонструють ролики із закликами до здорового способу життя!

Що допоможе зберегти та зміцнити здоров’я.

  1. Дотримання простих «засад здоров’я»

ЗНАЙТЕ:

-      Правильне харчування – простих і доступне!

-      Оптимальна рухова активність – підтримка працездатності й тонусу!

-      Гігієна, режим дня, позитивне мислення – кроки до щастя!

 2. Життя, вільне від залежностей

ЗНАЙТЕ:

-      Куріння – це залежність, яку пгтрібно лікувати!

-      Алкоголь руйнує життя!

-      Наркотична, ігрова, інтернет-залежності, – «рабство», від якого реально позбутися!

3. Захист від вакцинокерованих інфекій

ЗНАЙТЕ:

-      Вакцини – безпечні та ефективні!

-      Краще вакцинуватися, ніж захворіти!

-      Не сліз ризикувати здоровям дітей! Щеплення – найкращий оберіг!

У цей день кожен мешканець нашої планети має пригадати, що здоров’я людини залежить не тільки від зусилля лікарів. Тільки розуміння необхідності підтримувати своє здоров’я в формі, зміна способу життя і повагу до середовища проживання і екології на нашій планеті, допоможе спільно подолати навіть самі складні проблеми.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .