Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

6 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВіТНіЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЛАУКОМОЮ.

| Прокоментуй!

Профілактика глаукоми.

Глаукома – це хронічне захворювання очей, що супроводжується ураженням зорового нерва з прогресуючим зниженням зору аж до сліпоти, при цьому підвищений внутрішньо очний тиск є провідним чинником розвитку захворювання та втрати зорових функцій.

Як правило, захворюванню підлягають люди, яким за 40 років. Але, як відомо, краще за все будь-яка хвороба лікується на ранніх стадіях, тому дуже важливою є профілактика.
Успіх лікування глаукоми залежить від того, на якій стадії це захворювання виявлене. Тому так важливо знати перші ознаки глаукоми.
Легке затуманення зору, особливо після фізичних перевантажень або перебування в темному приміщенні повинно занепокоїти вас і привести на консультацію до офтальмолога. Багатьом відома інша поширена перша ознака глаукоми – поява радужних кіл навколо джерела світла (ліхтарі, лампи).  Може з’явитись біль в оці та навколо нього – в надбрівній ділянці, в скроні. Наводять на думки про можливий розвиток глаукоми скарги пацієнта на відчуття зайвої вологості ока, при тому, що зовнішньо око здається звичайним. Ранньою ознакою глаукоми може бути багаторазова заміна окулярів. Тому при перелічених скаргах необхідно обстежитися у офтальмолога.
Скарги при ранньому розвитку глаукоми не багаточисленні, тільки уважні до свого зору люди можуть звернути увагу на подібний стан. Тим більше, що деякі види глаукоми (відкритокутова, наприклад) протікають в ранніх стадіях практично без симптомів, і людина приходить на обстеження, коли з’являються явні ознаки глаукоми – погіршення зору та зміни поля зору.
Дуже добре, що при зверненні  в очний кабінет пацієнта віком за 40 років, при відсутності характерних ознак глаукоми, проводиться профілактичне обстеження для виключення захворювання на глаукому. Обов’язково вимірюється внутрішньоочний тиск. Особливу увагу слід приділяти пацієнтам, в сім’ях яких є родичі з діагнозом глаукома, тому що в розвитку глаукоми велике значення має спадковий фактор та сімейна схильність до захворювання.
Гострий напад глаукоми – проявлення  закритокутової  форми глаукоми, яка розвивається швидше за все через особливості розвитку або болісної зміни кута передньої камери (дуже важливої  функціональної ланки в структурі шляхів відтоку внутрішньоочної рідини).
Починається гострий напад глаукоми з болю в оці, інтенсивність її може бути різною, інколи нестерпною. Біль може розповсюджуватися на всю голову, нерідко виникає блювання. З’являється затуманення зору, навколо лампочок і ліхтариків утворюються радужні кола. Зовнішньо хворе око червоніє, рогівка його здається мутною, зіниця розширюється, око стає твердим, як камінець. Гострий напад глаукоми, якщо його не лікувати, неминуче призведе до погіршення зору, нерідко зір втрачається повністю.
У разі розвитку гострого нападу глаукоми треба негайно звернутися в очну клініку, де буде проведено медикаментозне або хірургічне лікування.
У цілому існує медикаментозне, лазерне та хірургічне лікування глаукоми. Лікування направлене на зниження внутрішньоочного тиску, на поліпшення кровообігу в оці, на відновлення обмінних процесів в тканинах ока, що порушені при глаукомі.
Лікування глаукоми повинно контролюватися лікуючим лікарем. Категорично не допускається самолікування. Медикаментозне лікування не завжди є достатнім, тоді доводиться використовувати лазерне або хірургічне втручання.
Показання до хірургічного лікування глаукоми є недостатній ефект інших способів лікування і стрімке прогресування хвороби, тобто нестабільність процесу. Основна задача хірургічного лікування – стійке зниження внутрішньоочного тиску і  в результаті – покращення стану тканини ока, особливо – здорового нерва.
У будь-якому випадку лікування глаукоми – довготривалий постійний процес, успіх залежить від самого пацієнта, від того, наскільки добросовісно та ретельно він буде виконувати рекомендації лікаря.

Будьте уважні до свого зору , не відкладайте візит до офтальмолога, навіть при найменшій підозрі на дискомфорт в очах. Раннє виявлення захворювання, адекватне лікування та чітке дотримання рекомендацій лікаря – ось головні складові в боротьбі з глаукомою.

                                                                                                                                                                                                                 ЛідіяЗінченко,

завідуюча офтальмологічним відділенням,

лікар-хірург

вищої категорії,

КП «ЛЛІЛ» ЛМР

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .