Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від хвороб і тяжких ускладнень!

| Прокоментуй!

Вакцинація або щеплення – це введення в організм дитини або дорослого ослабленого штампу вірусу чи готових антитіл до якогось вірусу. Внаслідок цього у людини формується специфічний імунітет до захворювання без перенесення даної інфекції. Вакцинація дає стійкий захист від туберкульозу, кору, коклюшу, дифтерії та інших небезпечних інфекційних хвороб. Адже ні загартовування, ні правельне харчування, ні заняття фізкультурою не здатні захистити організм дитини від них.
Дитина раннього віку надзвичайно вразлива до інфекції. Її імунна система відрізняється незрілістю, несформованістю механізмів захисту від інфекції, підвищеним ризиком проникнення інфекції через кишківник. Тому всі новонароджені діти, які не мають протипоказань, отримують профілактичні щеплення.
В Україні діє затверджений календар обовязкових щеплень. До нього влючені щеплення від туберкульозу, гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, червінки (краснухи), паротиту.

1. Гепатит В – викликає вірус, який вражає печінку, призводить до розвитку цирозу і раку печінки, а це може призвести до смерті.
2. Туберкульоз – передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до ураження легень, кісток, туберкульозного менінгіту, смерті.
3. Поліомієліт – викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді – повітряно-крапельним шляхом, вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту є невиліковною.
4. Дифтерія – передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання і можуть призвести до смерті.
5. Кашлюк – передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який може призвести до зупинки дихання.
6. Правець – передається при потраплянні в рани зараженого ґрунту, предметів (наприклад, цвяхів), проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток.
7. ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція) – передається повітряно-крапельним шляхом, у дітей від 5 років провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи (епіглотиту), запалення середнього вуха (отиту), гнійного запалення суглобів (артриту), запалення кістки (остеомієліту), “зараження” крові (сепсису).
8. Кір – передається повітряно-крапельним шляхом, може призвести до запалення мозку (енцефаліту), ураження органу слуху, інвалідності, смерті.
9. Краснуха – передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечна при вагітності.
10. Епідемічний паротит (свинка) – передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечний при вагітності, в рідких випадках може призвести до смерті.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! При виникненні будь-яких запитань звертайтеся до педіатра у будь-який час. Не чекайте на дату наступного візиту до дитячої поліклініки, а отримуйте відповіді на всі запитання стосовно стану здоровя вашої дитини одразу.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Щеплення може отримати тільки здорова дитина за письмовою згодою батьків. При попередніх реакціях чи ускладненнях після щеплення питання вакцинації вирішується після проведення імунологічного обстеження.
ШАНОВНІ БАТЬКИ! Робіть щеплення своїм дітям, бо тільки так ви зможете захистит їх від небезпечних інфекційних захворювань!

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .