Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Лубенська медицина: зміни невідворотні!

| Прокоментуй!

31 жовтня відбувся брифінг представників галузі охорони здоровя міста Лубни з журналістами місцевих ЗМІ.

Як з певненістю заявив головний лікар КП “ЛЛІЛ” ЛМР Сергій Наталенко, зміни – це нова норма, невизначеність – це нове середовище, непередбачуваність – це нова стабільність і зміни невідворотні! В такому плані живемо і працюємо. Підприємство перейшло в статус комунального підприємства з 8 січня нинішнього року. І з 1 квітня, як і всі заклади охорони здоровя, знаходиться в пілоті.
Сам пілотний проект не виник на рівному місці. Зроблені певні підрахунки, щоб перебування хворих у стаціонарі перевести з економічної площини у медичну. На сьогодні фінансування лікарні проводиться по пролікованих випадках. Є перші результати: на 11% зменшився термін перебування хворого на ліжку. Адже лікарі, так сомо, як і пацієнт, зацікавлені, щоб він якомога швидше одужав. На 24% зменшилася госпіталізація хворих, які потребували амбулаторного лікування.
Пілот у деякій мірі недосконалий, деякі критерії, деякі показники, деякі кошти нас не влаштовують, але по Лубенській лікарні ми практично спрацювали без боргів, – наголосив Сергій Миколайович. – З 1 квітня 2020 року передбачається запровадження так званих пакетів медичних послуг. Окремо будуть послуги по первинній медичній допомозі, окремо – по екстреній медичній допомозі, окремо – по нехірургічних захворюваннях, по хірургічних і так далі. Плюс пологова і неонатальна допомога. Всього 25 пакетів.
Додатково гемодіаліз, паліативна допомога, стаціонарна і амбулаторна. Буде пакет для лікування інфаркту та інсульту. Для лікування по пріоритетному пакету інсульту необхідна комп’ютерна томографія в межах терапевтичного вікна протягом двох годин після госпіталізації пацієнта. Сьогодні у нас такої можливості немає. При лікуванні інфаркту – обов’язкова коронографія. Поки ця можливість у нас теж відсутня. А у разі наявності, коштів буде надходити  на порядок чи два більше. Тому важливість забезпечення лікарів сучасним обладнанням має велике значення. На жаль, саме лікарня закупити його не може. Надія – на місцеву владу.

Начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Віктор Ківа перш за все детально зупинився на питанні зміни в нових реаліях самої суті приймального відділення. Воно повинно бути забезпечено сучасною технікою, сучасними методами обстеження. Все це є у 12-ій Київській клінічній лікарні, де таке відділення побудоване. Робоча група лубенських лікарів відвідала цей медичний заклад. Оглянули відділення. По приїзду взяли участь  у виготовлення проекту зі створення такого відділення в Лубнах, який нині завершений. Він знаходиться на технічній експертизі. Вартість склала понад 48 млн. грн. Сума вражаюча. Близько 8 млн. грн. – будівельні роботи. Решта – вартість обладнання. Це КТ, МРТ, інша техніка. Відділення має бути забезпечене повністю найсучаснішим обладнанням. Нині шукають інвестора, який надасть допомогу у фінансуванні цих робіт, розглядають можливість участі у різноманітних грандах, які могли би забезпечити коштами, і таким чином реалізувати проект та вирішити потребу лікарні в новітньому обладнанні.
Віктор Ківа також наголосив, що Лубенська лікарня має достатній потенціал, щоб стати лікарнею інтенсивного лікування II рівня Західного госпітального округу. Альтернативи немає і бути не може. Це доводять цифри, які він навів у спеціальній відео презентації.
Щодо забезпечення хворих інсуліном, то тут все добре. Перебоїв немає. До сфери обслуговування Лубенської лікарні належать жителі м. Лубни та Лубенського району, Засульської ОТГ і частини Сенчанської ОТГ (с.Шеки). В місті прийняли цільову комплексну програму забезпечення інсуліном. На кожній сесії управління охорони здоров’я,  міськвиконкому, подає заявку на виділення коштів і вона задовольняється. Район також вчасно перерахував кошти. Крім того сесія обласної ради повинна виділити фінанси, які підуть на забезпечення хворих інсуліном на початку року.

Насамкінець присутні домовилися зустрічатися частіше, щоб доносити до населення актуальні питання у галузі охорони здоров’я.

 

 

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .