Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

1 жовтня-День геронтолога

| Прокоментуй!

Професійне свято геронтологів відзначається щорічно 1 жовтня. Цей день стали відзначати в ХХ столітті на території Європи, пізніше – в Америці, а в 1990 році він став Міжнародним.
Gerontos в перекладі з грецького – «старий».
Геронтологія – наука, що вивчає біологічні, психологічні та соціальні аспекти старіння людини, причини та способи боротьби зі старінням, методи можливого омолодження організму. Наука має три розділи: геріатрія (вчення про захворювання, пов’язані з віковими змінами, особливості їх лікування і профілактики), герогігієна (вивчає питання загальної та спеціальної гігієни людей похилого віку) і геронтопсихологія (займається психолого-поведінковими особливостями людей старших вікових груп).
Одна з тенденцій, які спостерігаються в останні десятиліття в розвинених країнах світу – неухильне зменшення в загальній чисельності населення частки дітей і молоді та збільшення частки літніх людей. За даними ООН, в світі налічується майже 700 мільйонів чоловік старше 60 років, а до 2050 року кількість таких людей досягне двох мільярдів, що складе більше 20% світового населення. Старіння є невід’ємною частиною життя і в інтересах самої людини якомога довше залишатися здоровим, активним, продуктивним членом людської спільноти. Пріоритетні напрями в фундаментальних дослідженнях старіння в сучасній геронтології дозволяють впевнено рухатися вперед на цьому шляху, постійно підвищувати знання й удосконалювати методи боротьби зі старінням.
Сучасні методи боротьби зі старінням дозволяють людям похилого віку мати хорошу якість життя, виглядати і відчувати себе молодше. Геронтологія намагається відсунути старість, зберегти активний, незалежний спосіб життя людини як можна довше. Тому зовсім не дивно, що професійне свято лікарів-геронтологів відзначається в Міжнародний день людей похилого віку.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .