Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Мандрівний фестиваль документального кіно завітав до медиків Лубенщини

| Прокоментуй!

Яке воно – життя після війни? З чим доводиться стикатися тим, хто повернувся з лінії фронту? Яким видається життя на мирній території після жахіть, які довелося побачити на власні очі там, де кожна мить може виявитись останньою?

Відповіді на ці питання намагалась знайти режисер Аліна Горлова у своїй стрічці «Явних проявів немає». А медпрацівники Лубенської КЦМЛ мали унікальну можливість подивитись її в рамках XV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays.UA». Сам фестиваль проходить в Києві кожного березня. А восени жителі різних міст України мають змогу переглянути найкращі роботи, що були там представлені. Мешканці нашого міста мають таку можливість завдяки організатору показів на Лубенщині Тетяні Сафроновій, провідному методисту Лубенської районної бібліотеки імені Володимира Малика, яка представила стрічку «Явних проявів немає». У ній показаний шлях реабілітації Оксани Якубів, яка намагається повернутись до нормального життя, ведучи постійну боротьбу з посттравматичним стресовим розладом та панічними атаками. Мало хто з нас замислюється над тим, що залишається за лаштунками героїчних вчинків військових, яку ціну доводиться за них платити і скільки зусиль доводиться докласти тим, хто повернувся з війни, для того, щоб увійти у звичне русло мирного життя.

Стрічка отримала 4 нагороди на XV Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини “Docudays UA”: спеціальну відзнаку від дистрибуційної компанії “Letter to fest”, спеціальну нагороду Української Гельсінскьої спілки для героїні фільму, спеціальну нагороду від партнера фестивалю Currenttime.tv, а також нагороду журі міжнародного конкурсу фестивалю доку/право. Фільм відзначено на Міжнародному кінофестивалі документального кіно “DOK Leipzig” нагородою за видатну східноєвропейську картину.

Тетяна Сафронова, провідний методист районної бібліотеки імені Володимира Малика

Під час перегляду у залі були різні емоції: цікавість, збентеження, смуток, нерозуміння. Але однозначно байдужим не залишився ніхто. Дякуємо Тетяні Григорівні та районній бібліотеці імені Володимира Малика і сподіваємось на нові зустрічі.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .