Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Всесвітній день боротьби з раком молочної залози

| Прокоментуй!

15 жовтня 2018 року в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози.

Це ще одна можливість поінформувати громадськістьщодо профілактики, виявлення на початковій стадії та лікування хвороби. Адже лікарі нагадують, легше попередити недугу, аніж її лікувати!

Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак молочної залози виліковується приблизно у 95% випадків.

Кожні 35-37 хвилин одній жінці в Україні ставлять цей діагноз, а щогодини одна з них помирає. Від 1995 року пухлини грудей посідають перше місце серед усіх злоякісних новоутворень у жінок України, а кількість хворих в країні  в останні роки продовжує зростати.

Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п’ята українка, а кількість хворих на рак молочної залози за останнє десятиріччя зросла майже вдвічі.

Вчені називають близько 80 факторів, що можуть викликати рак молочної залози. Серед них найвагоміші: вік 40-60 років, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак молочної залози у сестри або матері, дисгормональні доброякісні захворювання молочних залоз, відсутність або короткий період годування грудьми, сексуальні розлади, гінекологічна патологія, гіпотиреоз.

На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак молочної залози, стала значно молодшою. Нині рак діагностується у віці 25-28 років. Як зазначають онкологи, рак молочної залози має піки свого максимального “злету” – це: 45-50 років та 60-65 років. Однак незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, для ранньої діагностики захворювань молочної залози необхідне щомісячне самообстеження молочних залоз та обов’язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін – негайно звернутися до лікаря.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .