Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Всесвітній день психічного здоров’я

| Прокоментуй!

10-го жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що відзначаються ООН.

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року. Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.

Багато хто вважає, що психічне здоров’я – це відсутність психічних захворювань. Насправді, це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал та справлятися з щоденним стресом.

Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Адже, фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я.

За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей, а в західних країнах кожна сьома людина страждає параноєю, шизофренією або схильна до депресій та алкоголізму.

Згідно статистики в Україні 1,2 млн. жителів (це більше 3 % всього населення) страждає психічними розладами. І цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів, в Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець.

Сучасні українці стали дуже збудливими та депресивними – за останні 10 років кількість самогубств у країні збільшилась вдвічі. За прогнозами фахівців до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які переважатимуть за кількістю людських працевтрат, пов’язаних з цими захворюваннями. Психічні розлади обженуть у цьому плані навіть серцево-судинні захворювання, які нині традиційно переважають у структурі захворювання населення земної кулі. Це прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Психічні розлади можуть вказувати на наявність багатьох інших проблем зі здоров’ям або навпаки – можуть бути наслідком цих проблем. Вони можуть виникати у будь-якому віці у людей, які представляють найрізноманітніші культури.

На думку фахівців, зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні та економічні катаклізми в країні, а передвісниками захворювань є стреси.

Стреси здебільшого призводять до неврозів. А від неврозу один крок до непоправних психічних розладів. До речі, медики давно вже встановили перелік людей, найбільш схильних до стресів. Це шахтарі, пожежники і самі ж лікарі. Є в цьому списку вчителі, психологи та журналісти. Здоров’я населення залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем. Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність.

Будьте уважними один до одного. Оберігайте власне психічне здоров’я та пам’ятайте про людей з психічними розладами, які поруч. Перед душевною недугою всі рівні – багаті та бідні, відомі особистості та звичайні люди.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .