Комунальне підприємство "ЛУБЕНСЬКА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ" Лубенської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

26 вересня – всесвітній день контрацепції

| Прокоментуй!

Немає сім’ї, яка рано чи пізно не мріяла б про дитину. Адже саме в дітях вбачають краще майбутнє та продовження роду. Безплідність, відсутність дітей у всіх народів вважалось великим нещастям, що нерідко призводило до трагедії в сім’ї, а іноді й до повного розриву сімейних стосунків.

Репродуктивне здоров’я – це стан повного фізичного. розумового і соціального благополуччя та відсутність захворювань репродуктивної системи на всіх етапах життя.

Репродуктивна система – це сукупність органів і систем організму, що забезпечують функцію відтворення (народження дітей).

Вагітність – одна з найважливіших подій у житті жінки. Ця подія приносить щастя, коли партнери чи подружжя очікували цього. Якщо вагітність сталася випадково, вона із радісної події перетворюється на проблему, а іноді й на трагедію. Виникає проблема вибору: переривати вагітність чи народжувати дитину. Бувають різні обставини, в силу яких жінка не хоче або не може народжувати. І тоді вона вимушена робити аборт. За даними світової статистики (UNESCO) щорічно у світі виникає 185 млн вагітностей, з яких 75 млн є незапланованими, і 45 млн закінчується абортом.

Аборт – це штучне переривання вагітності, після якого можуть виникнути дуже складні наслідки. Особливо небезпечними є кримінальні аборти, що робляться поза медичними закладами. Вони несуть загрозу для самого життя жінки.

Наслідки абортів стосуються жінки, але відповідальність за рішення стосовно незапланованої вагітності повинні нести двоє – і чоловік, і жінка.

Контрацепція є безпечнішою, ніж аборт.

В Україні рівень абортів залишається досить високим. Однією з основних причин є те, що українські жінки часто не застосовують сучасні методи контрацепції, не звертаються до центрів та кабінетів планування сім’ї, не залучають партнерів до консультування та прийняття рішень, помилково вважаючи, що контрацепція зашкодить їх здоров’ю. Контрацепція – це метод запобігання вагітності.

В 2007 році з ініціативи організацій, які займаються питаннями репродуктивного здоров’я, вперше відзначався Всесвітній день контрацепції. Цей день дав початок міжнародній компанії, яка націлена на зниження високого рівня незапланованої вагітності.

Міжнародний та вітчизняний досвід показує, що планування сім’ї через використання сучасних контрацептивів вже давно зарекомендувало себе як безпечний метод і є невичерпним резервом у збереженні здоров’я жінки.

Понад 120 млн жінок у всьому світі віддають перевагу гормональній контрацепції. І це не випадково, тому що гормональні контрацептиви нового покоління містять дуже маленьку дозу гормонів, що не викликає збільшення маси тіла, появи небажаного оволосіння на тілі. Гормональні контрацептиви зменшують ризик ракових захворювань яєчників та матки. Серед них є таблетовані препарати, ін’єкційні, гормональні пластирі, вагінальні кільця. При правильному користуванні цього методу ефективність захисту від небажаної вагітності 99,9%.

Одним із різновидів контрацепції є хімічний метод – різноманітні креми, пасти, свічки, кульки. Що згубно діють на сперматозоїди (чоловічі статеві клітини). Найбільш популярні у цьому ряді контрацептивів є «Фарматекс», «Еротекс», «Бенатекс». Цці препарати не тільки запобігають виникненню небажаної вагітності, але й ефективно діють на багатьох збудників запалення статевих органів жінки.

Презерватив – це найбільш простий та дешевий метод запобігання небажаної вагітності та профілактики хвороб, які передаються статевим шляхом, в тому числі СНІД. Промисловий випуск презервативів почався в 1844 році. З того часу цей метод контрацепції не втратив своєї популярності. Сьогодні в аптеці можна придбати поліуретанові презервативи для жінок.

Великою популярністю користуються внутрішньоматкові контрацептиви, так звані спіралі. Це невеликий прилад, що вводиться в порожнину матки та забезпечує надійну протизаплідну дію. Введення ВМС здійснюється тільки підготовленим лікарем акушер-гінекологом.

Дуже популярною останнім часом є система «Мірена», яка діє за принципом «два в одному». Спіральне дає яйцеклітині закріпитись в матці, а спеціальний резервуар виділяє невелику кількість гормону, який знижує рухливість сперматозоїдів, а також зменшує крововтрату під час місячних.

Кожна жінка та її партнер мають змогу прийти до кабінету планування сім’ї № 418, що працю в жіночій консультації щоденно, крім вихідних, обстежиться у досвідченого лікаря акушера-гінеколога і за його допомогою підібрати той метод контрацепції, який підходить тільки їй, з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

Планування сім’ї, використання безпечних методів контрацепції, інформованість у цій галузі допоможе вам зберегти своє здоров’я та жити у щасті та злагоді.

 

Лікар акушер-гінеколог

кабінету планування сім’ї

Кметь Т.І.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .